13.05.2012

Wyniki > 2012

Cztery medale, w tym trzy złote, wywalczyła reprezentacja Tempa Kęty w Mistrzostwach Małopolski w kategoriach juniorów młodszych i juniorów lekkiej atletyce. Dwukrotnie na najwyższym podium stanęła Patrycja Łazarz, która zwyciężyła w skoku w dal i trójskoku. Zawody zostały rozegrane na obiektach krakowskiej AWF.

Najwięcej powodów do radości miała Patrycja Łazarz, która w kategorii juniorów młodszych (16-17 lat) sięgnęła po dwa tytuły mistrzyni województwa najpierw w skoku w dal (nowy wartościowy rekord życiowy 5,42 m) a następnie w trójskoku.

Z tytułem mistrzyni Małopolski wróciła z Krakowa również Justyna Konior, która zwyciężyła w skoku wzwyż, po pokonaniu poprzeczki na wysokości 162 cm. Przy okazji skok dał Justynie II klasę sportową PZLA.
Do medalowej kolekcji skoczkiń Tempa, z grupy prowadzonej przez trenera Tadeusza Łyska, "srebro" dorzuciła Gabriela Zawadzka w konkurencji juniorek (18-19 lat.

Cała trójka zawodniczek objęta jest programem przygotowań kadry Małopolskiego Związku Lekkiej Atletyki do startu w mistrzostwach Polski juniorów w Białymstoku i mistrzostw Polski juniorów młodszych, które w lipcu odbędą się w Krakowie.
Wysokie lokaty zajęli również zawodnicy z grupy trenera Tomasza Sysaka. Aleksandra Jeziorska wynikiem 26,56 m zajęła czwarte miejsce w rzucie oszczepem i szóstą lokatę w pchnięciu kulą. Natomiast Justyna Marzec uplasowała się na siódmej pozycji w biegu na 400 m, a Radosław Kozieł był piąty w biegu na 800 m.