Przejdź do treści

Menu główne:

8.01.2011

Wyniki > 2011

W sobotę 8 stycznia w  Brzeszczach zainaugurowany został  halowy sezon lekkoatletyczny 2011. Zawody zgromadziły na starcie najlepszych lekkoatletów ze Śląska i Małopolski przygotowujących się do startu  w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów  Młodszych.

Świetnie rozpoczęły sezon skoczkinie kęckiego Tempa. Zgodnie z oczekiwaniami w trójskoku zwyciężyła Gabrysia Zawadzka z bardzo dobrym wynikiem 11.38. Równie dobrze spisała się Justyna Konior, która zwyciężyła w konkursie skoku wzwyż z bardzo obiecującym jak na pierwszy start rezultatem – 160 cm.

Obie zawodniczki dzięki wysokim pozycjom w rankingu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki / Gabrysia – I miejsce w trójskoku, a Justyna VI miejsce w skoku wzwyż / zapewniły już sobie prawo startu w Halowych Mistrzostwach Polski. Blisko uzyskania minimum uprawniającego do startu w Mistrzostwach była Patrycja Łazarz, która debiutując w trójskoku uzyskała wynik  10.05 i można mieć nadzieję, że już za tydzień zapewni sobie start w Mistrzostwach.