TEMPO KĘTY
Międzyszkolny Klub Sportowy
Przejdź do treści

Menu główne:

14.01.2011

Wyniki > 2011

Powody do zadowolenia mogą mieć po ostatnim weekendzie skoczkinie MKS-u Tempo przygotowujące się do startu w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce oraz ich trener.


W piątek 14 stycznia w Halowych Mistrzostwach Śląska rozgrywanych w hali Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale  wystartowały Gabriela Zawadzka i Patrycja Łazarz. Patrycja już w pierwszym skoku osiągnęła główny cel jej startu – uzyskała w trójskoku wynik o 2 centymetry lepszy od wyznaczonego przez Polski Związek Lekkiej Atletyki minimum uprawniającego do udziału w Halowych Mistrzostwach Polski w LA. Gabrysia w konkursie trójskoku oddała tylko jeden ważny skok na odległość  11.10, ale jej pozostałe próby – co prawda „spalone” – pokazały, że stać ją już niebawem na „duży” wynik. Taki właśnie wynik uzyskała czołowa zawodniczka Tempa dzień później w hali w Brzeszczach gdzie odbyły się Halowe Mistrzostwa Małopolski w LA. Skacząc na odległość 11.92 m aż o 30 cm poprawiła swój rekord życiowy w trójskoku (11.62 m) i zdecydowanie umocniła swoją pozycję liderki w ogólnopolskim rankingu PZLA. W sobotnich zawodach Gabriela zwyciężyła również w skoku w dal z wynikiem 5.23 metra.


Patrycja Łazarz ustanowiła swój nowy rekord życiowy w skoku w dal wynikiem 5.21 m i zdobyła srebrny medal  Mistrzostw, ustępując tylko swojej koleżance klubowej Gabrysi Zawadzkiej. W trójskoku kęczanka poprawiła o 16 cm ustanowiony dzień wcześniej w Spale rekord życiowy. Wynikiem 10.48 m potwierdziła, że jej awans do Mistrzostw Polski nie był przypadkowy.

Równie znakomicie jak jej koleżanki spisała się w Brzeszczach  Justyna  Konior, która już wcześniej zapewniła sobie prawo startu w Mistrzostwach Polski. Idąc w ślady swoich koleżanek Justyna również poprawiła swój rekord życiowy w skoku wzwyż i zdobyła złoty medal z doskonałym wynikiem 165 centymetrów.

Wydaje się, że kolejny raz udało się zbudować u zawodniczek na Mistrzostwa Polski bardzo wysoką formę sportową.  Z nadzieją więc można czekać na ich występ za dwa tygodnie, w spalskiej hali.

Halowe Mistrzostwa woj. Śląskiego Jun i J mł

14.01.2011

Spała

Lp

Nazwisko i Imię zawodnika

Rocznik

Kateg.
wiek

Konkurencja

Wynik

Miejsce

1

Zawadzka Gabriela

94

J mł

trójskok

11.10

IV

2

     

skok w dal

5.12

VI

3

Łazarz Patrycja

95

J mł

trójskok

10.32

VI

4

     

skok w dal

4.90

X

             
ul. Wyspiańskiego 1
32-650    Kęty
tel. 33/845-12-39
tempokety@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego