25.09.2011

Wyniki > 2011

Piękna pogoda w niedzielę 25.09.2011r. sprzyjała młodym lekkoatletkom i lekkoatletom startującym na Mistrzostwach Województwa Małopolskiego Młodzików i Dzieci Starszych w Lekkiej Atletyce oraz Małopolskim Mityngu Lekkoatletycznym w Krakowie. Sportowcy z gminy Kęty przywieźli z imprezy aż 12 medali.

Dla wielu początkujących zawodników był to pierwszy w życiu start na stadionie tartanowym (Kęty nie mogą się jeszcze pochwalić takim obiektem) i pierwsze poważne zawody, dlatego emocji nie brakowało.

Wśród młodziczek brązowy medal wywalczyła Aleksandra Jeziorska, która posłała kulę na odległość 8.57 m. Mężczyźni nie okazali się gorsi od pań. Pchnięcie kulą wygrał Artur Urbański z wynikiem  8.99 m. Był to rezultat prawie o pół metra lepszy, niż kolejnego w rankingu rywala.
Bardzo obiecująco wypadła Klaudia Blacha, która zdobyła 3. miejsce w rzucie piłeczka palantową oraz  6. w pchnięciu kulą.
Dwa medale zdobył młodzik Maciej Cisiński. Wygrał on w skoku wzwyż wynikiem  1.50 m, natomiast trzeci skok na odległość 5.78 m w konkursie skoku w dal dał mu brązowy medal. Brązowy medal zdobył również Kamil Miłoń po osiągnięciu 1.60 m w skoku wzwyż. Dariusz Miodoński skoczył prawie 5 metrów w dal, co zapewniło mu srebrny medal. Na drugim stopniu podium stanęła także Justyna Kania z Naszego klubu z wynikiem 4.36 m. Wśród dzieci starszych brązowy medal wywalczyła Nikoletta Bębenek z Tempa Kęty - 4.13 m (wiatr+1.5).
Podopieczni Tempa startujący w sztafecie mężczyzn 4x100 m zajęli 5 miejsce z czasem 48.23 s. Wynik spowodowany był błędami podczas przekazywania pałeczki. Do rekordu klubu trochę zabrakło, ale zawodnicy nie poddają się – w przyszłym roku z pewnością poprawią wynik.