5.06.2011

Wyniki > 2011

W miniony weekend / 4 – 5 czerwca /  na 8 stadionach lekkoatletycznych  w Polsce odbywały się  Międzywojewódzkie  Mistrzostwa Juniorów Młodszych i Juniorów w Lekkiej Atletyce, które dla juniorów młodszych były jednocześnie eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Juniorzy kęckiego Tempa z powodzeniem wystartowali na stadionie AWF w Krakowie. Już w pierwszym dniu zawodów złote medale zdobyły Gabriela Zawadzka w trójskoku z wynikiem 11.31 oraz Justyna Konior w skoku wzwyż  pokonując wysokość 160. W ten sposób skoczkinie zapewniły sobie udział w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce, które odbędą się w drugiej połowie lipca w Płocku. W Mistrzostwach tych zapewne wystąpi również trzecia skoczkini z grupy trenera Tadeusza Łyska – Patrycja Łazarz, która w Krakowie zdobyła w trójskoku „tylko” srebrny medal ustępując jedynie koleżance klubowej – Gabrysi Zawadzkiej. Patrycja przed tygodniem zwyciężyła w trójskoku w Małopolskiej Olimpiadzie Młodzieży z bardzo dobrym wynikiem – 11.41, który uplasował ją w ogólnopolskim rankingu PZLA na 3 miejscu. Miłą niespodziankę na koniec pierwszego dnia zawodów sprawił junior - Grzegorz Marzec, zwyciężając w biegu na 400 metrów i ustanawiając nowy rekord życiowy  51.12. W drugim dniu dorobek medalowy Tempa został wzbogacony o srebro Patrycji Łazarz za drugie miejsce w skoku w dal z wynikiem 5.07. Startujący poza konkursem w trójskoku, Grzegorz Matkowski uzyskał najlepszy wynik w konkursie – 14.43. Na początku lipca Grzegorz wystąpi w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Gdańsku.