6.09.2014

Wyniki > 2014

6 września na stadionie AWF w Krakowie odbył się finał Małopolskiej Ligi Młodzików oraz Miting LA. Nasz Klub reprezentowała 11 osobo ekipa składająca się z juniorów, młodzików i dzieci starszych.

W ramach ligi młodzików rozegrane zostały dodatkowe konkurencje dla najmłodszych: bieg na 60m oraz skok w dał ze strefy. Bardzo dobrze w tej rywalizacji zaprezentowały się Nasze młode skoczkinie. Kasia Kos w skoku w dał zajęła
1 miejsce uzyskując wynik 4,36m a jej koleżanką Dorotka Doroszko skacząc na odległość 4,17m zajęła miejsce 3. Dorota bardzo udanie skakała także wzwyż gdzie uzyskała swój nowy rekord życiowy 125cm. W biegu na 60m najlepiej z naszych lekkoatletyka wypadła Martyna Wandzel poprawiając swój dotychczasowy wynik 9.47s. Spośród Naszych młodzików najlepiej wypadli: Łukasz Olma w biegu na 300m uzyskał wynik 42,79s oraz Szymon Pszczolka który dystans 100m pokonał w czasie 13,87s.

W Mitingu tego dnia startowali Nasi najlepsi juniorzy młodsi prezentując bardzo wysoka formę. Trzy nowe rekordy życiowe ustanowiła Klaudia Blacha - 36
,01m w rzucie oszczepem, 11.87m w pchnięciu kula i 24,77m w rzucie dyskiem. Dobrze startował także Maciej Cisinski przygotowujący się obecnie do wielobojów - 100m pobiegł w 11,76s, w skoku w dał ustanowił wynik 6,48m, w rzucie dyskiem - 25,48m a w rzucie oszczepem 30,49m. Nasi biegacze Dariusz Korczyk i Sebastian Zając po raz pierwszym w swojej sportowej karierze pokonali dystans 1500m w czasie - odpowiednio 4,32'00s i 4,43'23s