30.08.2014

Wyniki > 2014

Sukcesy  kęczanek  na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski  w  Lekkiej Atletyce

30-31 sierpnia  w Inowrocławiu odbyły się  XXXI  Młodzieżowe  Mistrzostwa  Polski  w  Lekkiej  Atletyce. Wystartowało w nich ponad  400 najlepszych lekkoatletów w Polsce w wieku do 23 lat. Wśród nich byli zawodnicy, którzy kilka dni temu odnosili sukcesy na Mistrzostwach Europy w Zurychu, między innymi :  Rafał Kuciapski /wicemistrz Europy na 800m/, Małgorzata Hołub,Justyna Święty, Patrycja Wyciszkiewicz /członkinie reprezentacyjnej sztafety 4x400m, /Karolina Kołeczek /100m ppł /Karol Zalewski /ósmy w Zurychu na 200m/.
W zawodach tych bardzo dobrze zaprezentowała się reprezentantka  Tempa  Kęty  Gabriela Zawadzka. W pierwszym dniu zawodów nasza zawodniczka ustanawiając  swój nowy rekord życiowy w skoku w dal wartościowym wynikiem  5.65m  zajęła  VII miejsce w finałowym konkursie. W drugim dniu zawodów  Gabrysia wystartowała w trójskoku . Wynikiem  11.78 uzyskała awans do wąskiego finału i zajęła  VII miejsce w konkursie.
Na stadionie Inowrocławskich Olimpijczyków 2 medale zdobyła druga z wychowanek trenera Tadeusza Łyska, startująca obecnie w barwach AZS AWF  Warszawa – Nina Nycz.  Nina swoją przygodę z lekką atletyką rozpoczynała wspólnie z Gabrysią  w klasie lekkoatletycznej Gimnazjum nr 2 w Kętach. W pierwszym dniu zawodów Nina zdobyła brązowy w biegu 100m przez płotki, a w drugim wspólnie z koleżankami  z  AZS Warszawa  srebrny medal w sztafecie  4x400m.