17.05.2014

Wyniki > 2014

Mistrzostwa Małopolski Juniorów i Juniorów młodszych

W minioną sobotę 17 maja, na stadionie AWF w Krakowie odbyły się Mistrzostwa woj. Małopolskiego w Lekkoatletyce. Mimo obfitych opadów deszczu zawody udało się przeprowadzić a Nasi zawodnicy po raz kolejny pokazali iż można na nich liczyć – nawet w tak trudnych warunkach atmosferycznych.
Ośmioosobowa ekipa zawodników TEMPO Kęty wróciła z Mistrzostw z 7 medalami w tym trzema złotymi.
Podwójnym Mistrzem Małopolski został Maciej Cisiński który prezentuje obecnie bardzo wysoką sportową formę i w sobotę nikt z rywali nie mógł mu zagrozić.  Pierwsze złoto wywalczył w skoku w dal /6.36m/ a kolejny złoty krążek do swojej kolekcji dołożył w trójskoku /13,58m/ Należy dodać iż wyniki te plasują go obecnie na 2 miejscu list krajowych wśród juniorów młodszych i będzie on reprezentował Nas na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, 13-15.07 we Wrocławiu. Dwa medale zdobyła także Klaudia Blacha która przyzwyczaiła już Nas do bycia w czołówce małopolskiej LA. Tym razem Klaudia zdobyła złoto w rzucie oszczepem /30,94m/ oraz medal brązowy w pchnięciu kulą /10,28m/.  Wicemistrzem województwa został Michał Makoś zdobywając srebro w biegu na 400m – czas /52.94s/. Michał podobnie jak Maciej ma szansę w tym roku na udziału w Mistrzostwach Polski czego serdecznie mu życzymy. Z wywalczenia  brązowych medali mogli się cieszyć także:  Dariusz Korczyk w biegu na 800m /2.11.52s/ oraz Mateusz Godzisz w rzucie oszczepem /35,49m/. Nasza ekipa mogła pokusić się jeszcze o jeden medal w skoku wzwyż juniorek gdzie faworytką do zdobycia złota była Justyna Konior. Tym razem z powodu obfitych opadów deszczu - decyzją sędziów konkurs został odwołany.
Kolejny dobry rezultat w skoku w dal /5.43m/ osiągnęła Gabrysia Zawadzka która przygotowuje się obecnie do Młodzieżowych Mistrzostw Polski które odbędą się pod koniec sierpnia w Inowrocławiu.