Menu główne:

4.03.2023

Wyniki > 2023
Medali lekkoatletów Tempa w Rzeszowie
     W sobotę 4 marca 2023 r  w hali lekkoatletycznej Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyły się   Halowe Mistrzostwa woj. Małopolskiego w kat. U-16 w Lekkiej Atletyce oraz Halowe Mistrzostwa  woj. Podkarpackiego w kat. U-16, U-14 i U 12 w LA. W zawodach wzięło udział 506 zawodników.

Kolejny raz w zawodach znakomicie zaprezentowała się  5-cio osobowa ekipa Tempa Kęty , która wróciła z Rzeszowa z  5 medalami.  Jedna z najlepszych zawodniczek  Mistrzostw okazała się trenowana przez Tadeusza Łyska Emilia Stojek, która  zdobyła  w pięknym stylu 2 złote medale. Najpierw zwyciężyła z wartościowym wynikiem  11,45 m w wieloskoku, a następnie  skacząc w dal na odległość  5,38 m zdobyła drugi złoty medal.
 Znakomicie na rzeszowskiej bieżni spisała się również druga z wychowanek  trenera Łyska - Aneta Kręcioch.  W eliminacjach biegu na 60 m nasza utalentowana sprinterka  ustanowiła wynikiem  8,35 swój nowy rekord życiowy i zakwalifikowała się z piątym wynikiem  do finału. W finale Aneta pobiegła jeszcze szybciej i  z wynikiem 8,26  została Wicemistrzynią Małopolski.  Drugi, tym razem brązowy medal ,  Aneta zdobyła  w biegu na 300 metrów z  znakomitym wynikiem 43,37.

Piąty medal dla kęckiego Tempa  wywalczył w Rzeszowie Michał Machnik  w wieloskoku.  Skok na odległość 10,49 m  dał mu srebrny medal i tytuł Wicemistrza Małopolski. Michał wystartował również w konkursie skoku w dal  w którym uplasował się na  4 miejscu w woj. Małopolskim.  Marlena Talik w biegu na 60 m wyrównała  wynikiem 8,81 swój rekord życiowy, ale wynik ten nie dał jej awansu do finału.  W Mistrzostwach bardzo dobrze zadebiutowała w skoku wzwyż Oliwia Sawera. Oliwka pokonała wysokość  130 cm co pozwoliło jej na zajęcie 5 miejsca w województwie.
 Dobra passa lekkoatletów Tempa Kęty została podtrzymana. Gratulacje

!!!.  Za tydzień Halowe Mistrzostwa Małopolski  w kat. U-14 i U-12 w Brzeszczach zakończa sezon halowy 2023.