10.09.2023

Wyniki > 2023
MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW – Przemyśl 2023
W dniu 10.09 na stadionie lekkoatletycznym w Przemyślu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W imprezie wzięło udział 272 zawodników walczących o jak najwyższe lokaty premiowane pkt dla swoich Klubów. Nasza reprezentacja - MKS Tempo Kęty liczyła sobie 8 zawodników którzy łącznie zdobyli - 13pkt oraz dwa medale.  W klasyfikacji końcowej uplasowało to Nasz Kęcki Klub Lekkoatletyczny na bardzo wysokim 12 miejscu spośród 30 zgłoszonych.
Złoty medal wywalczyła Emilia Stojek w skoku w dal – 5,26m. Niestety podczas konkursu Emilia nabawiła się lekkiego urazu co wyeliminowało ją z dalszej rywalizacji w wieloskoku i sztafecie.
Medal brązowy zdobył Tymoteusz Jasek w biegu na 300m przez płotki – 46,94s To ogromny sukces tego zawodnika który przygodę z lekkoatletyką rozpoczął zaledwie kilka miesięcy temu. Tymek ustanowił także swój nowy rekord życiowy w biegu na 100m – 12,90s
Wysokie 4 miejsce w biegu na 300m ppł zajął Mikołaj Korczyk, który debiutował na tym dystansie. Mikołaj to podobnie jak Tymek bardzo utalentowany biegacz który dopiero rozpoczyna swoją przygodę w MKS Tempo Kęty. W biegu na 100m ustanowił rekord życiowy – 12,77s
W finale biegu na 100m kobiet kibicowaliśmy Anecie Kręcioch która ostatecznie linię mety przekroczyła jako 6 zawodniczka z czasem – 13,18s. Anetka była Naszą nadzieją w biegu na 300m niestety złe samopoczucie nie pozwoliło jej wystartować już ponownie tego dnia.
Bardzo szybko w Przemyślu biegała także Marlena Talik która biegu na 300m ustanowiła rekord życiowy 44,38s co uplasowało naszą lekkoatletkę na 5 miejscu. W biegu na 100m Marlena również poprawiła swój dotychczasowy wynik uzyskując czas 13,67s
Dwukrotnie w wąskim finale skoków obserwowaliśmy Michała Machnika. W konkursie skoku w dal uzyskał on wynik 5,34 (PB) oraz miejsce 8 a w konkursie wieloskoku Michał uzyskał rezultat 10,83m oraz miejsce 6.
Dobre wyniki indywidualnie uzyskali również: Karol Marek w skoku w dal 5,10m oraz bieg na 300m – 41,43s. Martyna Kręcioch w biegu na 100m – 14,00s oraz w biegu na 300m – 47,73
Na zakończenie zawodów odbyły się tradycyjnie biegi sztafetowe w których liczyliśmy bardzo na Nasze oba zespoły. Dziewczęta borykające się z urazami niestety nie mogły w niedziele przystąpić do tej rywalizacji więc pozostało im dopingoewać kolegów. Chłopaki nie zawiedli – wygrali swoją seriię uzyskując najlepszy czas w sezonie 50,51s. Były to kolejne bardzo cene pkt dla klubu TEMPO Kety.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom, trenerom oraz działaczom MKS TEMPO KĘTY za kolejne godne reprezentowanie naszego Miasta i Kęckiego sportu na arenach lekkoatletycznych.