TEMPO KĘTY
Międzyszkolny Klub Sportowy
Przejdź do treści

Menu główne:

12.02.2023

Wyniki > 2023
SUKCESY LEKKOATLETÓW TEMPO KĘTY na HALOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI U18
W miniony weekend w Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyły się halowe mistrzostwa Polski juniorów w kategoriach wiekowych U-18 i U-20. Wzięło w nich udział ponad tysiąc sportowców z 215 klubów, w tym także troje zawodników Klubu MKS „TEMPO” Kęty.  

Faworytką do zdobycia medalu i zarazem obrończyni tytułu z przed roku była Nasza kulomiotka - Julia Michałowska która na tydzień przed Mistrzostwami, startując w mitingu kontrolnym uzyskała swój nowy halowy rekord - 15,65m. Jest to najlepszym wynikiem na świecie w tym roku w gronie juniorek młodszych (kula 3-kilogramowa).  W Rzeszowie nie mogło być inaczej – Julia już od pierwszej kolejki objęła prowadzenie i stopniowo powiększała przewagę nad rywalkami. W piątej kolejce Nasza lekkoatletka uzyskała wynik 15,24m triumfując nad rywalkami – tym samym Julia Michałowska została po raz kolejny Halową Mistrzynią Polski do lat 18. Warto dodać iż jest to już szósty złoty krążek w karierze podopiecznej trenera Tomasza Sysaka.

Fantastycznie spisał się również Konrad Talik, trenujący skok w dal pod okiem Tadeusza Łyska. Nasz zawodnik zakwalifikował się do Mistrzostw jako 7 zawodnik dlatego też nie był stawiany w gronie faworytów. Konrad który jest zeszłorocznym medalistą Mistrzostw Polski do lat 16 już w pierwszym skoku na odległość 6,44m pokazał starszym rywalom po co przyjechał do Rzeszowa. Walka o medale była bardzo zacięta i ostatecznie zadecydowały centymetry. Nasz lekkoatleta w piątej kolejce skoków wylądował na odległość 6,51m uzyskując swój nowy halowy rekord życiowy – niestety do medalu zabrakło zaledwie 7 cm. Ostatecznie Konrad Talik zostaje 4 zawodnikiem Halowych Mistrzostw Polski do lat 18.  

Trzecią zawodniczką Kęckiego” Tempo” która wystąpiła podczas Halowych Mistrzostw Polski do lat 18 była Agnieszka Kręcioch. Jej start stał pod dużym znakiem zapytania ponieważ Nasza lekkoatletka  na tydzień przed docelową imprezą doznała urazu mm dwugłowego. Intensywna pomoc fizjoterapeutyczna i wiara zawodniczki w możliwość startu w tak prestiżowej dla sportowców imprezie opłaciła się. Agnieszka stanęła w Rzeszowie na starcie biegu eliminacyjnego na 300m – początek biegu był bardzo asekuracyjny ale na finiszu Agnieszka zdecydowanie przyspieszyła uzyskując czas 44,61s. Do rekordu życiowego zabrakło jej bardzo niewiele ale najważniejsze jest zdrowie i zdobyte doświadczenie.       

Dla naszego Klubu – TEMPO KĘTY – to kolejne bardzo udane Mistrzostwa Polski. Nasi lekkoatleci w ostatnich latach zdobywają liczne medale i  zajmują wysokie lokaty na imprezach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej.  Nasi zawodnicy stanowią o sile małopolskiej lekkoatletyki z czego jesteśmy niezmiernie dumni. Gratulacje dla zawodników, rodziców, trenerów i działaczy Klubu.
ul. Wyspiańskiego 1
32-650    Kęty
tel. 33/845-12-39
tempokety@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego