30.03.2019

Wyniki > 2019
                    W sobotę 30 kwietnia  na terenach  Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbyły się  Mistrzostwa Małopolski  w Biegach Przełajowych. Równolegle odbywało się również  Grand Prix Krakowa w Przełajach, w którym uczestniczyli również zawodnicy spoza Małopolski.  Na starcie stanęło kilkuset biegaczy , którzy w poszczególnych kategoriach wiekowych rywalizowali o tytuły Mistrzów Małopolski. W zawodach z powodzeniem wzięła udział  również ekipa  Międzyszkolnego Klubu Sportowego Tempo Kęty.

Największy sukces  z kęckich biegaczy odniósł  Konrad Talik, który w kategorii Dzieci U-14 odniósł zdecydowane zwycięstwo w biegu na dystansie 1000 m i  tym samym  został  Mistrzem Małopolski. Konrad został udekorowany złotymi  medalami  zarówno w klasyfikacji  Mistrzostw   jak i w klasyfikacji Grand Prix Krakowa. W tym samym licznie obsadzonym  biegu  Kacper Walatek  wywalczył XVI  miejsce. Znakomicie spisali się również pozostali  członkowie ekipy Tempa, którzy zajmowali miejsca  w ścisłych czołówkach swoich biegów.  Trzy sekundy zabrakło do zdobycia medalu w biegu na 500 metrów w kategorii  Dzieci  U-12,  najmłodszemu  z  ekipy – Karolowi Rakoczemu.  Ostatecznie Karol  był na mecie czwarty.  Piate miejsca w swoich biegach wywalczyli :  Agnieszka Kręcioch i Igor Pudełko  na 1000 m w kategorii  Dzieci  U-14 oraz  Karolina Waluś na tym samym dystansie w kategorii młodziczek  U-16.  W tej samej kategorii wiekowej Eryk Dwornik  był VII. Wśród juniorek młodszych U-18,  które miały do pokonania dystans 2000 metrów  Gabriela Wójcik zajęła  IX,  a  Wiktoria Sachmerda  X  miejsce.   Na tym samym dystansie rywalizowały  juniorki  U-20; zawodniczka Tempa  Gabriela Mikulska została sklasyfikowana w tym biegu na  V  pozycji.  Tak dobra postawa zawodników kęckiego Klubu, specjalizującego się głównie w konkurencjach technicznych i szybkościowych była sporym zaskoczeniem dla środowiska  lekkoatletycznego Małopolski, a samym zawodnikom i ich trenerom przysporzyła zadowolenia i satysfakcji.