Menu główne:

25.05.2019

Wyniki > 2019
Mistrzostwa Małopolski Juniorów i Juniorów młodszych

W minioną sobotę 25 maja, na stadionie AWF w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Małopolski U18 i U20 w Lekkoatletyce. Juniorzy TEMPO Kęty wróciła z  tej imprezy z 10 medalami

Mistrzynią Małopolski w skoku w dal (kat. wiekowa U20) została Katarzyna Kos uzyskując wynik 5,15m. Kasia równie dobrze zaprezentowała się w trójskoku gdzie wyrównując swój rekord życiowy 11,00m zdobyła swój drugi tym razem srebrny medal.

Dwa srebra indywidualnie wywalczyła Wiktoria Sachmerda startująca w kat. wiekowej U18. W skoku wzwyż zaliczyła wysokość 156cm a w skoku w dal uzyskała rezultat 5,01m.

Dwukrotnie druga była także Gabriela Wójcik (kat. wiekowa U18). Nasza sprinterka w biegu na 100m przez płotki uzyskała wynik 16,03 a w biegu na 200m czas 27,15s

Kolejny srebrny medal dla Kęckiego Klubu wywalczył Łukasz Puchała który biegł na 110m przez płotki. O kolejności z linii mety zadecydował „foto finisz” Nasz zawodnik uzyskując czas 17,21s wywalczył drugą lokatę oraz nowy rekord życiowy.

Medal srebrny wywalczyła biegaczka Gabriela Mikulska pokonując dystans 1500m w czasie 5:41,97s

Z medalu brązowego cieszyła się Nasza juniorka Monika Młocek która w konkursie rzutu oszczepem uzyskała rezultat 26,62m

Na zakończenie zawodów odbyła się bardzo emocjonująca rywalizacja sztafet 4x100m w której oglądaliśmy Nasze dziewczyny w składzie: Kasia Kos, Wiktoria Sachmerda, Zuzanna Tuchowska oraz Gabriela Wójcki. Nasze zawodniczki uzyskując czas 52,45s wywalczyły wicemistrzostwo województwa.