18.05.2019

Wyniki > 2019
ZA  NAMI  I  OTWARTY  PUCHAR  KRAKOWA  W  WIELOBOJACH  LEKKOATLETYCZNYCH
W sobotę  18 maja  na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie po raz pierwszy rozegrano takie zawody w kategoriach wiekowych : młodzicy U-16, dzieci starsze U-14 i dzieci młodsze U-12.  Zawody  zgromadziły na starcie ponad 300 uczestników z całej Małopolski i województw sąsiednich. Wśród nich oczywiście była również dość liczna ekipa kęckiego Tempa, która w zaciętej i stojącej na wysokim poziomie rywalizacji wywalczyła  5 medali.

W wieloboju płotkarskim ( 110 m ppł + 200m ppł ) młodzików  brązowy medal zdobył Eryk Dwornik. Fabiana Annoni  zwyciężyła w kategorii  U-14 w wieloboju - 100m + rzut piłeczka palantowa. W rzucie zwyciężyła i ustanowiła swój nowy rekord życiowy – 43.00 m. W tej samej kategorii  Agnieszka Kręcioch zdobyła srebrny medal w dwuboju – 100m + skok w dal  zwyciężając z „życiówka”  4.56 m     w skoku w dal i uzyskując bardzo dobry wynik  14.31  w biegu sprinterskim.  Srebrne medale w kategorii U-12  wywalczyli : Emilka Stojek w dwuboju – 60 m + skok w dal z wynikami  9.16 i 4.02 m, Kamil Kosowski w dwuboju  100m + skok wzwyż ( w skoku zajął I miejsce z rekordem życiowym 127 cm) oraz Karol Marek w dwuboju  60 m + skok w dal. Karol zwyciężył w biegu na 60 m w czasie 9.15 pokonując 46 rywali.

Na wyróżnienie zasłużyli również zawodnicy, którzy zajęli wysokie lokaty w licznie obsadzonych  konkurencjach :