Przejdź do treści

Menu główne:

26.01.2019

Wyniki > 2019
HALOWE  MISTRZOSTWA  MAŁOPOLSKI                                                                                                                                           MŁODZIKÓW  I  DZIECI  W  LEKKIEJ  ATLETYCE

W ostatnią sobotę ferii zimowych  Brzeszcze  gościły na swojej hali lekkoatletycznej  najmłodszych  lekkoatletów z całego  województwa małopolskiego , którzy rywalizowali                                   o medale  i tytuły Mistrzów Małopolski  w Lekkiej Atletyce.  Wszystkim uczestnikom zawodów zależało również na uzyskaniu jak najwyższych lokat, jak najlepszych wyników oraz poprawieniu własnych rekordów życiowych.   Bardzo widoczna na tych zawodach była  liczna ekipa kęckiego Tempa, której członkowie wielokrotnie stawali na podium dla zwycięzców.

W kategorii  Młodzików ( 14-15 lat )  najlepiej spisała się  Zuza Tuchowska, która w skoku wzwyż   pokonując  wysokość   150 cm zdobyła złoty  medal.

W kategorii   Dzieci Starszych  (12-13 lat ) nasi lekkoatleci zdobyli 4 medale. Złoty medal                   w pchnięciu kulą 3 kg  zdobyła  ze świetnym wynikiem  10,54 m  i dużą przewagą nad rywalkami   Julia Michałowska .  Srebrny medal   w skoku w dal  zdobył debiutując  w tej kategorii wiekowej  12-latek   Konrad Talik. Konrad poprawił swój rekord życiowy aż o 30 cm i uzyskał bardzo wartościowy                   wynik  4,71, a do złotego medalu zabrakło mu tylko 3 cm.  Konrad ustanawiając swój nowy rekord życiowy wynikiem 8.86 zakwalifikował się również do finału biegu na  60 m, w którym w rywalizacji ze starszymi o 1 rok sprinterami zajął  IV miejsce.  Srebrny medal   w biegu na 60 m przez płotki  zajął  Igor Pudełko.   Do finału biegu na 60 m dziewcząt  z wynikiem 9.07 zakwalifikowała się  Agnieszka Kręcioch   i zajęła w nim IV miejsce.  W skoku w dal Agnieszka  zdobyła brązowy medal  z wynikiem 4,26  ( rek. życ. ) Na  uwagę zasługują  bardzo dobre wyniki uzyskane przez naszych  12-latków : Dominikę Kasprzak   (w dal – 4,12 (rek. życ.), wzwyż- 120 cm),  Wojtka Bribrama ( w dal – 4.04 m (rek. życ. )  , Kacpra Walatka     ( w dal – 4,90, 60 m – 9,50 ), Marcela Lacha  ( w dal – 4,12 m                    (rek. życ.)   , 60 m – 9,41 ( rek. życ. ).

W kategorii  Dzieci Młodszych ( 10-11 lat) nasi najmłodsi zawodnicy zdobyli 5 medali. Kamil Kosowski  zwyciężył w skoku w dal z rezultatem  3,88 m  i  zdobył srebrny medal w biegu na 60 m. W finale biegu na 60 m oprócz Kamila wystąpili również  Dominik Sałata i Karol Rakoczy. Dominik zajął           w finale IV miejsce z wynikiem 9,62 , a osłabiony chorobą Karol był szósty ).  Wielką niespodziankę sprawiła nam  10-latka  Kamilka Gacek, która w skoku w dal poprawiając swój rekord życiowy                  aż o 34 cm zdobyła brązowy medal ze świetnym  wynikiem  3.88 m. Dużo radości przysporzył  Emilce Stojek  i całej ekipie brązowy medal zdobyty przez nią w finale biegu na 60 m (9,55, rek. życ. ). Bardzo dobry występ uwieńczony  rekordami życiowymi zaliczyły również 10-latki : Madzia Pudełko, Sara Pikoń i Sara Sałata.

Bardzo zadowoleni ze startu w Mistrzostwach są trenerzy Tempa Kęty. Zdobyte przez ich wychowanków medale i wysokie lokaty, ale przede wszystkim  osiągnięte wyniki potwierdzają skuteczność prowadzonej przez nich pracy szkoleniowej i  na pewno dodatkowo zmotywują młodych lekkoatletów do systematycznego treningu.