TEMPO KĘTY
Międzyszkolny Klub Sportowy
Przejdź do treści

Menu główne:

24.09.2017

Wyniki > 2017
Mistrzostwa Polski U16 - Biała Podlaska
W sobotę i niedzielę na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej odbyły się dwudniowe Mistrzostwa Polski U16, będące również Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego. Impreza organizowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki ma dość okazałą historię, gdyż pierwsze takie zawody odbyły się już w 1955 roku w Łodzi. W imprezie biorą udział najlepsi młodzi polscy lekkoatleci startujący w kategorii wiekowej młodzika.

W Mistrzostwach wzięła udział nasza zawodniczka - Wiktoria Sachmerda, która swój awans wywalczyła kilka tygodni temu w Rzeszowie. Dla naszej skoczkini wzwyż był to debiut w tak prestiżowej imprezie rangi Mistrzostw Polski. W konkursie skoku wzwyż młodziczek wystąpiło 23 dziewcząt z rocznik 2003-2002. Skoncentrowana Wiktoria bardzo dobrze rozpoczęła konkurs zaliczając kolejne wysokości w pierwszych próbach. Wysokość 155cm sprawiła problem wielu zawodniczkom – w tym także naszej lekkoatletce. Ostatecznie z wynikiem 150cm Wiktoria Sachmerda uplasowała się na 14 miejscu Mistrzostw Polski U16.

„Ten sezon Wiktoria może zaliczyć do bardzo udanych. Jest to jej pierwszy rok startów w kategorii wiekowej młodzika, a już wygrała Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz uzyskała minimum PZLA na Mistrzostwa Polski U16. Start w Białej Podlaskiej na pewno nie należał do łatwych. Debiut na takiej imprezie, duża konkurencja oraz wysoki poziom na pewno były ogromnym doświadczeniem dla Wiktorii. Mamy obecnie w Kętach obiecującą grupę młodych lekkoatletów i liczymy, iż za rok będziemy razem z nimi świętować jeszcze większe sukcesy.” – trener Tomasz Sysak.

Wiktorii serdecznie gratulujemy sukcesów w mijającym sezonie oraz życzymy coraz wyższych skoków.
ul. Wyspiańskiego 1
32-650    Kęty
tel. 33/845-12-39
tempokety@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego