TEMPO KĘTY
Międzyszkolny Klub Sportowy
Przejdź do treści

Menu główne:

10.09.2017

Wyniki > 2017
Awans Wiktorii Sachmerdy na Mistrzostwa Polski Młodzików
10 września na stadionie CWKS Resovii Rzeszów odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, które są zarazem eliminacjami do Mistrzostw Polski Młodzików. W zawodach wzięli udział najlepsi lekkoatleci z rocznika (2002-2003), którzy walczyli o medale w 28 konkurencjach. W Rzeszowie do rywalizacji zgłosiło się 28 klubów z województwa Małopolskiego i Podkarpackiego, a wśród nich nasz Kęcki klub – MKS Tempo Kęty.

Już pierwsza konkurencja zawodów dostarczyła fanom królowej sportu ogromnych emocji. Nam szczególnego powodu do radości dostarczył konkurs skoku wzwyż młodziczek. Zawodniczka Tempo Kęty – Wiktoria Sachmerda aż trzykrotnie poprawiała w nim swój rekord życiowy walcząc o swój pierwszy medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Ostatecznie Wiktoria uzyskując wynik 155cm zwyciężyła nad rywalkami, zdobyła złoty medal i tym samym awansowała do Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się już 23-24 września w Białej Podlaskiej. Wiktorii oraz jej trenerowi Tomaszowi Sysak serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów już za dwa tygodnie.

Kolejną dawkę emocji zapewniła nam Julia Żyła startująca w konkursie rzutu oszczepem młodziczek. Konkurs nie należał do łatwych, gdyż oprócz walki z rywalkami dziewczynom przyszło zmagać się jeszcze z silnym wiatrem. Julka pomimo niewielkiego doświadczenia poradziła sobie z tą presją bardzo dobrze. Posyłając oszczep na odległość 24,58m uplasowała się na wysokim 5 miejscu.

Wysoką lokatę wywalczył sobie także biegacz Krzysztof Madeja, który w Rzeszowie startował na dystansie 2000m. Na mecie Krzysiek zameldował się jako 6 zawodnik z czasem 6:48.33s.

Dużego pecha miał sprinter Łukasz Puchała, który swój bieg na 100m odbył w bardzo niekorzystnych warunkach wietrznych (-8,0m/s). Pomimo tak silnego wiatru wiejącego w twarz nasz zawodnik uzyskał nowy rekord życiowy 12,61s, co świadczy o wysokiej formie zawodnika. Jego rywalom biegającym w pozostałych seriach odnotowano wiatr (-1,5m/s) co znacząco wpływa na przebieg tej rywalizacji. Łukasz biegał tego dnia jeszcze na 300m. Wygrywając swoją serie uzyskał on bardzo dobry czas 39,80s co według norm PZLA stanowi IV klasę sportową.

W biegu na 300m młodziczek oglądaliśmy także Wiktorię Kasperek, która mimo krótkiego stażu treningowego osiągnęła rezultat 47,47s (V klasa sportowa).

W Rzeszowie rozegrano także konkurencje Mitingowe, w których mogli brać udział zawodnicy z pozostałych kategorii wiekowych. W konkursie skoku wzwyż dziewcząt na uwagę zasługuje wyrównanie rekordu życiowego Zuzanny Tuchowskiej (rocznik 2004). Nasza młoda skoczkini już po raz drugi w tym sezonie pokonała poprzeczkę na wysokości 145cm. W konkursie skoku w dal dziewcząt po raz kolejny udany występ zanotowała Kasia Kos (rocznik 2001). Nasza zawodniczka po raz trzeci w tym sezonie pokonuje granicą 5m – w Rzeszowie Kasia uzyskała rezultat 5,01m. Zwycięstwo oraz nowy rekord życiowy w rzucie oszczepem wywalczyła Alicja Kotyńska (rocznik 2001). Pomimo silnego wiatru Ala w Rzeszowie rzucała bardzo skutecznie co pozwoliło na uzyskanie rezultatu 26,87m.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy

ul. Wyspiańskiego 1
32-650    Kęty
tel. 33/845-12-39
tempokety@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego