TEMPO KĘTY
Międzyszkolny Klub Sportowy
Przejdź do treści

Menu główne:

17.09.2017

Wyniki > 2017
Medalowe sukcesy lekkoatletów Tempo Kęty

W niedzielę 17 września odbyły się Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Dzieci Młodszych, Dzieci Starszych i Młodzików w Lekkiej Atletyce. Pomimo ulewnego deszczu stadion AWF w Krakowie został zapełniony całkowicie przez młodych lekkoatletów. Wśród nich nasza ekipa MKS TEMPO KĘTY, która liczyła na udane starty swoich podopiecznych. Nasi lekkoatleci nie zawiedli przywożąc z Mistrzostw aż 11 medali (3złote, 4srebrne i 4brązowe)

Dwa złota indywidualnie wywalczyła Zuzanna Tuchowska startująca w kategorii wiekowej dzieci starszych. Nasza młoda skoczkini nie dała szans rywalkom zarówno w skoku w dal, gdzie uzyskała wynik 4,62m jak i w skoku wzwyż pokonując poprzeczkę na wysokości 140cm.

Złoty medal Mistrzostw wywalczył sobie również Igor Pudełko, który swój bieg na 500m rozegrał idealnie taktycznie uzyskując czas 1:43.04s. Jego finisz był entuzjastycznie oklaskiwany przez pełną trybunę kibiców.   

Srebrny medal indywidualnie wyskakała sobie Wiktoria Sachmerda startująca w konkursie skoku wzwyż młodziczek. Konkurs nie należał do najłatwiejszych ze względu na pogodę, dlatego wynik 150cm uzyskany przez Wiktorię cieszył ogromnie.

Bliskie zdobycia złotego medalu były nasze sztafety. Dziewczyny w składzie: Karolina Waluś, Martyna Kaczmarczyk, Zuzanna Tuchowska, Julia Michałowska startujące w rywalizacji sztafet szwedzkich (400-300-200-100m) uzyskały czas 2:47,76 co pozwoliło na zajęcie drugiej lokaty. Srebrny medal wybiegała także nasza sztafeta 4x100m. Młodziczki biegające w składzie: Julia Żyła, Wiktoria Sachmerda, Wiktoria Kasperek, Gabriela Wójcik uzyskały czas 56,95s.

Kolejny srebrny medal dla Tempo Kęty zdobył Krzysztof Madeja. Nasz biegacz dystans 2000m pokonał w czasie 6:50’16s.

Dwa medale brązowe zdobył Eryk Dwornik. Swój pierwszy medal Mistrzostw wywalczył w konkursie skoku wzwyż dzieci starszych, gdzie uzyskał wynik 135cm. Kilka minut później Eryk stanął do rywalizacji biegu na 600m. Czas 2:01.25s pozwolił na zajęcie trzeciej lokaty oraz wywalczenie kolejnego cennego medalu.

Z medali brązowych cieszyły się również miotaczki. Julia Żyła w konkursie rzutu oszczepem młodziczek uzyskała wynik 25,97m i tym samym zajęła trzecią lokatę. Trzecia w konkursie rzutu piłeczką palantową dzieci była Julia Michałowska, która uzyskała odległość 28m.

Nasi zawodnicy wrócili z Krakowa przemoczeni, zmarznięci, zmęczeni, ale szczęśliwi z kolejnych sukcesów czego serdecznie im oraz trenerowi Tomaszowi Sysak gratulujemy.

ul. Wyspiańskiego 1
32-650    Kęty
tel. 33/845-12-39
tempokety@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego