TEMPO KĘTY
Międzyszkolny Klub Sportowy
Przejdź do treści

Menu główne:

18.02.2017

Wyniki > 2017

 REKORDOWY SKOK  ZAWADZKIEJ  NA  MISTRZOSTWACH  POLSKI

           Centrum lekkoatletycznych emocji w weekend  18-19 lutego  była Arena Toruń. Odbywały się tam bowiem  61  Halowe Mistrzostwa Polski  Seniorów w Lekkiej Atletyce. Na starcie krajowego czempionatu stanęło około 300 najlepszych polskich lekkoatletów, którzy rywalizowali o medale Mistrzostw Polski oraz o uzyskanie kwalifikacji na Halowe Mistrzostwa Europy, które początkiem marca odbędą się w Belgradzie. Wśród największych gwiazd krajowej lekkoatletyki , którzy wystartowali w Toruniu byli między innymi : Kamila Lićwinko, Marcin Lewandowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Ewa Swoboda i wielu innych znakomitych lekkoatletów.  Kęcką lekkoatletykę w tych zawodach reprezentowała  czyniąca bardzo duże postępy  trójskoczkini Tempa  Gabriela Zawadzka.
        Gabrysi  przyszło się zmierzyć w swoich  pierwszych jako seniorka Mistrzostwach  z czołówką polskiego kobiecego trójskoku. Wyniki uzyskiwane  w startach poprzedzających Mistrzostwa przez zawodniczkę trenera Tadeusza Łyska wskazywały na jej wysoką formę ( m.in. rekord życiowy 12.54), ale  wśród rywalek były tak utytułowane zawodniczki jak olimpijka Anna Jagaciak-Michalska, Justyna Ostrowska czy Adrianna Szóstak.  
     Początek konkursu dla naszej zawodniczki  to prawdziwy horror…  Oddała dwa znakomite, dalekie skoki , ale niestety skoki okazały się „spalone”. Kolejna nieudana próba oznaczała odpadnięcie Gabrysi z konkursu. Emocje były nie do opisania… na szczęście trzeci skok  był bardzo ostrożny ale trafiony i zapewnił jej udział w 8-osobowym „wąskim finale”.  Czwarty skok był wykonany niemal perfekcyjnie – wynik 12.70  to nowy rekord życiowy, który przesunął naszą lekkoatletkę na  4 miejsce w konkursie. Realna stała się walka o brązowy medal ponieważ trzecia w konkursie zawodniczka wyprzedzała w tym momencie Gabrysię tylko o 3 cm. Zawodniczka postawiła wszystko na jedną kartę, co oznaczało podjęcie pewnego ryzyka, ale niestety wyniku nie udało się już poprawić.  Ostatecznie Gabrysia Zawadzka zajęła  IV  miejsce w konkursie o 4 cm od podium. Być może pozostał pewien niedosyt  ale  start w Mistrzostwach  to  niewątpliwie wielki sukces  zawodniczki  Tempa Kęty. Znakomity wynik  12.70 !!!  to aż o 35 cm dalej niż przed rokiem i szansa  na 13 metrów w sezonie letnim. Wszystkie zawodniczki, które pokonały  kęczankę są od niej o 4 lata starsze, a  wśród zawodniczek  pokonanych przez Gabrysię znalazły się między innymi  Młodzieżowa Mistrzyni Polski   z ubiegłego roku kadrowiczka  Adrianna Szóstak z AZS Poznań i Ewelina Wyszczelska z AZS Warszawa, która w ostatniej kolejce trójskoku ubiegłorocznych Mistrzostw Polski U-23  zepchnęła Gabrysię z podium na IV miejsce – a więc udany rewanż.
    Mistrzynią Polski została Anna Jagaciak Michalska (AZS Poznań)  ze znakomitym  wynikiem 13.80, wicemistrzynią kraju – Justyna Ostrowska z AZS Kraków (13.07), a brązową medalistką Anna Kilian ze Skry Warszawa z wynikiem  12.73.  

                    

ul. Wyspiańskiego 1
32-650    Kęty
tel. 33/845-12-39
tempokety@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego