Menu główne:

19.09.2010

Wyniki > 2010

Świetny  występ  lekkoatletów  Tempa  w  Krakowie

W niedzielę 19 września w Krakowie na stadionie AWF odbyły się Mistrzostwa  Małopolski w Lekkiej Atletyce w kategorii młodzików / 14 – 15 lat /oraz dzieci starszych / 12 – 13 lat /. Zawodnicy kęckiego Tempa wrócili z tych zawodów z  6 medalami i wieloma rekordami życiowymi.

Jednym z największych wydarzeń podczas tych zawodów był występ naszej  skoczkini wzwyż  Justyny Konior.  Justyna skakała  wręcz rewelacyjnie trzykrotnie poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy – 155 cm. W efekcie uzyskała wynik 164 cm, który nie tylko zapewnił jej udział w Mistrzostwach Polski Młodzików, jakie odbędą się w dniach 25 – 26 września w Toruniu, ale umiejscowił ją w gronie głównych faworytek do medali w tych zawodach. Wynikiem tym oczywiście Justyna zdobyła złoty medal Mistrzostw Małopolski i ustanowiła nowy rekord Kęt w kategorii młodziczek. Bardzo wysoką formę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski potwierdziła Patrycja Łazarz, wyrównując swój rekord życiowy w skoku w dal – 5.18 i zdobywając złoty medal.

Z postawy zawodniczek niezmiernie zadowolony jest ich trener – Tadeusz Łysek, który z ich startem w Toruniu wiąże duże nadzieje na sukces. W kategorii dzieci starszych dwa medale zdobył Maciej Cisiński – złoty w skoku w dal z nowym rekordem życiowym – 4.78 i srebrny w biegu na 100m z wynikiem 13.29. Brązowy medal w biegu na 600m zdobyła Pamela Mysłajek.