21.09.2024

Wyniki > 2024
MISTRZOSTWA POLSKI U16 / Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego 2024

Rekordy, wysokie lokaty i wiele emocji dostarczyły nam rozgrywane na stadionie Zwierzyniec w Białymstoku - lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski do lat 16. W mistrzowskich zawodach wystartowało aż pięcioro zawodników MKS Tempo Kęty, którzy uplasowali się wysoko w rankingu ogólnopolskim – sezon 2024.
Już pierwszy dzień Mistrzostw dostarczył nam ogromnych emocji za sprawą naszych młodych i utalentowanych sprinterów: Tymoteusz Jasek, Mateusz Piecuch, Mikołaj Korczyk oraz Kacper Olejarz. Chłopaki w swoich porannych biegach na 100m – uzyskali nowe, wartościowe rekordy życiowe i tym samym potwierdzili wysoką formę jaką przygotowali na bieg rozstawny 4x100m. Jak to bywa podczas rywalizacji sztafet – wieczorem przy pełnych trybunach kibiców cała kadra małopolski dopingowała chłopaków z Kęt, którzy nie zawiedli. W drugim biegu 4x100m – MKS Tempo Kety pewnie zwyciężył nad rywalami uzyskując fantastyczny czas 45,50s. Chłopaki poprawili tym samym dotychczasowy rekord Klubu o ponad sekundę i zostali sklasyfikowani na bardzo wysokim 7 miejscu Mistrzostw Polski U16 - PZLA.

Nasi lekkoatleci startowali na Mistrzostwach także indywidualnie zajmując wysokie lokaty:
• 12 miejsce w skoku w dal zajął Mateusz Piecuch uzyskując wynik 5,88m
• 19 miejsce również w skoku w dal zajęła Sara Sałata – wynik 4,71m
• 20 miejsce w biegu na 300m przez płotki zajął Mikołaj Korczyk – 42,45s
• Mateusz Piecuch - 100m PK - 11,86s PB
• Tymoteusz Jasek - 100m PK - 12,05s PB
• Kacper Olejarz - 100m PK - 12,19s PB

Warto dodać iż w rywalizacji województw małopolska uplasowała się na drugiej lokacie ustępując tylko woj. mazowieckiemu. Cieszymy się, iż nasi młodzi lekkoatleci z MKS Tempo Kęty już od wielu lat są częścią tej sportowej ekipy. Zawodnikom i ich trenerom gratulujemy sukcesów.