TEMPO KĘTY
Międzyszkolny Klub Sportowy
Przejdź do treści

Menu główne:

Podsumowanie sezonu 2020

Inne
PODSUMOWANIE  SEZONU  LEKKOATLETYCZNEGO  2020.
Sezon  2020 chociaż tak bardzo krótki  był dla kęckiego Tempa  szczególnie udany.  Znakomicie rozpoczęli go najmłodsi  zdobywając w Ogólnopolskim Finale „Czwartków Lekkoatletycznych” w Łodzi  aż 4 medale.  Potem przyszły medale  - srebrny Gabrysi Wójcik w  biegu na 400 m ppł w Mistrzostwach Polski  U-18 w Radomiu i złoty Julii Michałowskiej w pchnięciu kula w Mistrzostwach Polski  U-16 w Słupsku. Po drodze wiele medali i świetnych wyników uzyskanych  w mistrzostwach wojewódzkich i międzywojewódzkich.
GRUPA DZIECI  I  MŁODZIKÓW

XXVI  Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych  Łódż, 5-6 września 2020
Siedmioro młodych  zawodników Tempa Kęty wystartowało w największej     w Polsce imprezie lekkoatletycznej w  kategorii wiekowej  dzieci. Pomimo tego, że świetne wyniki uzyskiwane w całorocznym cyklu eliminacji napawały optymizmem, to osiągnięty  w Łodzi wynik przerósł  nasze oczekiwania.  Młodzi lekkoatleci Tempa zdobyli : 1 złoty i 3 brazowe medale, oraz zajęli 2 czwarte i  jedno  dziesiąte miejsce.

  • Emilia Stojek  r. 2008            skok w dal – 4.93 PB   -                                    -   złoty medal
  • Aneta Kręcioch  r. 2009         bieg 300 m – el. 48.78 PB, finał  48.08 PB   -   brązowy medal
  • Fabiana Annoni r. 2007         rzut pił. palant.  -  50.50 m PB                       -   brązowy medal
  • Konrad Talik  r.  2007             skok w dal – 5.31 PB                                       -   brązowy medal
  • Dominika Kasprzak  r. 2007  skok wzwyż  -  140 cm  =PB                           -   IV m-ce
  • Kamil Kosowski  r. 2008         skok wzwyż                                                      -  IV m-ce
  • Martyna Kręcioch  r. 2008      bieg 60 m  -  8.85  PB                                    -   X m-ce

Dorobek medalowy zawodników Tempa zasilił konto medalowe  Bielska –Białej, które to miasto organizowało całoroczny cykl eliminacji dla dzieci z Podbeskidzia.  W klasyfikacji  takich ośrodków  Bielsko-Biała  zajęła  II miejsce w Polsce (8 medali – 2-2-4) za Siedlcami ( 7 medali - 2-3-2)   a przed Gdańskiem  ( 6 medali – 2-2-2 ). Z dorobkiem medalowym rywalizację ukończyły 44 ośrodki.  


Mistrzostwa  Polski   U-16  w LA,     Słupsk   28 – 29. 09. 2020
  • Julia Michałowska  r. 2006   -   pchnięcie kula  3 kg   -   13.33  PB  -   złoty medal
  • Aleksandra Ptaszek  r. 2006 -   skok wzwyż   -   150 cm   -   XIV   m-ce


V   Ogólnopolski Finał  Halowych Czwartków Lekkoatletycznych                                                                    Spała  7 grudnia  2020
  • Emilia  Stojek  r. 2008            skok w dal  -  4.66                            -  złoty medal
  • Aneta  Kręcioch  r. 2009        bieg  300 m  -  47.99  PB                  -  złoty  medal
  • Martyna Kręcioch  r. 2008     bieg   60 m    el.   -  8.97 Finał   -  9.00                   -      V  miejsce


Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików ( Małopolska, Podkarpacie )                                                             w Lekkiej Atletyce.  Kraków 12 września 2020.
  • Aleksandra Ptaszek  r. 2006         skok wzwyż  -  159 cm   PB                   złoty medal
  • Julia Michałowska  r. 2006            pchnięcie kula 3 kg  -  13.33 m  PB     złoty medal
  • Agnieszka Kręcioch  r. 2006          bieg  100 m  - 13.64                                VI  m-ce / bieg  300 m  -  45.21                               V  m-ce
  • Małgorzata Łozińska  r. 2006        bieg  300 m  - 46.74                               VII  m-ce

 Skromna liczebnie, bo 4-osobowa ekipa Tempa Kęty    w klasyfikacji drużynowej z dorobkiem  9 pkt  w stawce 30 sklasyfikowanych  klubów  z Małopolski i Podkarpacia zajęła 14 miejsce

XV Otwarte Mistrzostwa Krakowa U-16  w LA                                                                                                                    VI  Otwarte Mistrzostwa Krakowa U-12  i  U-14 w LA                                                                                            Kraków 06.09.2020
Pomimo tego, że reprezentacja  Tempa Kęty na  Otwarte Mistrzostwa Krakowa osłabiona była brakiem  kilku czołowych zawodników, uczestniczących w tym samym czasie  w Finale Ogólnopolskim Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi  to i tak  9 zdobytych w Krakowie  medali oraz ilość i wartość poprawionych przez naszych młodych lekkoatletów rekordów życiowych  potwierdziły znaczaca pozycję  kęckiej lekkoatletyki w Małopolsce.

U-16
  • Aleksandra Ptaszek  r. 2006        wzwyż     -   157 cm  PB                                    złoty medal
  • Julia Michałowska    r. 2006        kula 3kg  -   13.17 m  PB          złoty medal
  • Agnieszka Kręcioch  r. 2006         100 m     -   13.59  PB                                      srebrny medal
U-14
  • Martyna Kręcioch  r. 2008          100 m      -   14.58                                                złoty medal
  • Kacper Walatek      r.  2007         wzwyż     -  133 cm  PB                                       złoty medal
  • Sara Pikoń   r. 2008                       w dal       -  4.13  PB                                            srebrny medal
  • Bartosz Rams  r. 2008                   wzwyż     -  127 cm  PB                                       srebrny medal
U-12
  • Aneta Kręcioch  r. 2009                 300 m     -  49.22                                               złoty medal
  • Karol Marek  r. 2009                        60 m     -   9.12                                                 srebrny medal

Mistrzostwa Małopolski  U-16 w Lekkiej Atletyce                                                                                               Tarnów  19 września  2020 r.
  • Aleksandra Ptaszek   2006 r.           wzwyż  -   154 cm                                       złoty medal
  • Julia Michałowska     2006 r.           kula 3 kg  -  12.47 m                                  złoty medal
  • Dysk 0.75 kg  -  28.92                                 srebrny medal
  • Agnieszka Kręcioch   2006 r.            300 m   -  45.69                                          brazowy medal/ 100 m    -  13.56 PB                                   IV m-ce


Mistrzostwa Województwa  Małopolskiego                                                                                                        Dzieci Starszych ( U-14 ) i  Dzieci Młodszych  ( U-12 )  w Lekkiej Atletyce                                                                                                                                                       Kraków  4 pażdziernika  2020.
Tak się złożyło, że sezon 2020 zakończyły Mistrzostwa Małopolski  w kategoriach dzieci starszych i młodszych. I tym razem najmłodsi lekkoatleci Tempa  zaprezentowali się rewelacyjnie.  Zaprezentowali na stadionie AWF  niesłychana wolę walki i bardzo wysoki poziom sportowy,  co zaprocentowało zdobyciem   aż  15 medali   oraz  faktem iż większość  zawodników zdecydowanie poprawiło swoje rekordy życiowe (PB ).

MEDALIŚCI  
            Złote medale
  • Stojek  Emilia  r. 2008       ( U-14 )           -   skok w dal   -   4,94 m     PB
  • Annoni  Fabiana  r. 2007  (  U-14 )          -   oszczep        -   22,75 m   PB
  • Talik  Konrad  r. 2007        ( U-14 )           -  skok w dal    -   5,57 m     PB
  • Talik Konrad   r. 2007         ( U-14 )          -   300 m           -   41,38       PB
  • Kręcioch  Aneta  r. 2009    ( U-12 )           -   300 m          -   48,31
  • Talik  Marlena r. 2009        ( U-12 )           -   60 m            -   9,38          PB

Srebrne  medale
  • Kasprzak  Dominika  r. 2007   ( U-14)   -   skok wzwyż  -  142    PB
  • Bury  Maria  r. 2007                  ( U-14 )  -   300 m            -  47,18 PB
  • Kręcioch  Martyna  r. 2008      ( U-14 )  -   100 m            -  14,19 (-3,0)
  • Rakoczy  Karol  r. 2009             ( U-12 )  -    60 m             -   9,12    PB
  • Rakoczy  Karol  r. 2009              ( U-12 ) -   skok w dal    -  4,43     PB
  • Kręcioch  Aneta r. 2009            ( U-12 )  -  skok w dal     -   4,27
           
  • Brazowe medale
  • Walatek  Kacper   r. 2007     ( U-14 )   -    skok wzwyż     -   142 cm    PB
  • Stojek Emilia           r. 2008    ( U-14 )    -   100 m                -    14,31 (-3,0)
  • Marek  Karol           r. 2009    ( U-12 )    -    60 m                 -    9,13
GRUPA JUNIORÓW MŁODSZYCH I JUNIORÓW

Gabriela Wójcik
Klasa sportowa : 1 (400ppł – 62,23s)
Najważniejsze osiągnięcie sportowe:
  • srebrny medal na Mistrzostwach Polski U18 w biegu na 400m ppł (Radom 17-18.09.2020r)
  • 1 miejsce w Mistrzostwach Małopolski U18 w biegu na 400m ppł (Kraków 6.09.2020r)
  • 2 miejsce w Mistrzostwach Małopolski U18 w biegu na 100m (Kraków 6.09.2020r)
  • 5 miejsce na Halowych Mistrzostwach Małopolski U18 w biegu na 300m (Toruń 14.02.2020r)
  • 1 miejsce w Halowych Mistrzostwach Małopolski U18 w biegu na 60m (Brzeszcze 18.01.2020r)
Najlepszy wynik: 400ppł – 62,23s 100m – 12,64s 300m  - 41,59s 60m – 7,97s

Wiktoria Sachmerda
Klasa sportowa: 3 (skok w  dal – 5,37m)
Najważniejsze osiągnięcie sportowe:
  • 19 miejsce na  Mistrzostwach Polski U18 w skoku w dal  (Radom 17-18.09.2020r)
  • 1 miejsce w Mistrzostwach Małopolski U18 w skoku w dal (Kraków 6.09.2020r)
  • 6 miejsce na Halowych Mistrzostwach Małopolski U18 w skoku w dal (Toruń 14.02.2020r)
Najlepszy wynik: skok w dal – 5,37cm 100m – 13,17s

Zuzanna Tuchowska
Klasa sportowa: 3 (wzwyż (159cm)
Najważniejsze osiągnięcie sportowe:
  • 13 miejsce na  Mistrzostwach Polski U18 w skoku wzwyż (Radom 17-18.09.2020r)
  • 3 miejsce na Mistrzostwach Małopolski U18 w skoku wzwyż  (Kraków 6.09.2020r)
  • 1 miejsce w Halowych Mistrzostwach Małopolski U18 w skoku wzwyż (Brzeszcze 18.01.2020r)
Najlepszy wynik: skok wzwyż  – 159cm

Katarzyna Kos
Klasa sportowa: 3 (trójskok – 10,86m)
Najważniejsze osiągnięcie sportowe:
  • 10 miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski U20 w trójskoku (Toruń 14.02.2020r)
  • 17 miejsce na Mistrzostwach Polski U20 w trójskoku (Radom 12.09.2020r)
  • 1 miejsce w Mistrzostwach Małopolski U20 w trójskoku (Kraków 6.09.2020r)
  • 2 miejsce w Mistrzostwach Małopolski U20 w skoku w dal (Kraków 6.09.2020r)
Najlepszy wynik: skok w dal – 5,20m trójskok – 11,00m

Julia Kowalska
Klasa sportowa:  4 (100m -13,77s)
Najważniejsze osiągnięcie sportowe:
  • 1 miejsce w Mistrzostwach Małopolski U20 w skoku w dal (Kraków 6.09.2020r)
  • 2 miejsce w Halowych Mistrzostwach Małopolski U20 w skoku w dal  (Brzeszcze 18.01.2020r)
  • 3 miejsce w Halowych Mistrzostwach Małopolski U20 w biegu na 60m (Brzeszcze 18.01.2020r)
Najlepszy wynik: skok w dal – 4,82m 100m  – 13,77s

Łukasz Puchała
Klasa sportowa: 4 (100m-12,20s)
Najważniejsze osiągnięcie sportowe:
  • 2 miejsce w Mistrzostwach Małopolski U18 w biegu na 400m ppł (Kraków 6.09.2020r)
  • 4 miejsce w Halowych Mistrzostwach Małopolski U18 w biegu na 60m (Brzeszcze 18.01.2020r)
  • 4 miejsce w Halowych Mistrzostwach Małopolski U18 w biegu na 60m ppł (Brzeszcze 18.01.2020r)
Najlepszy wynik: 400m – 55,11s 100m – 12,10s

Wiktoria Kasperek
Klasa sportowa: 4 (200m- 27,96s)
Najważniejsze osiągnięcie sportowe:
  • 2 miejsce na Mistrzostwach Małopolski U18 w biegu na 400m (Kraków 6.09.2020r)
  • 3 miejsce na Mistrzostwach Małopolski U18 w biegu na 400m (Kraków 6.09.2020r)
Najlepszy wynik: 400m – 63,91s 100m – 27,96s

Julia Michałowska (młodziczka)
Klasa sportowa: 2 (kula 3kg – 13,35m)
Najważniejsze osiągnięcie sportowe:
  • Złoty medal na Mistrzostwach Polski Młodzików U16 w pchnięciu kulą 3kg (Słupsk 27.09.2020r)
  • 1 miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16 w pchnięciu kulą 3kg (Kraków 12.09.2020r)
  • 1 miejsce na Mistrzostwach Małopolski Młodzików U16 w pchnięciu kulą 3kg (Tarnów 19.09.2020r)
  • 2 miejsce na Mistrzostwach Małopolski Młodzików U16 w rzucie dyskiem  (Tarnów 19.09.2020r)
  • 1 miejsce na Halowych Mistrzostwach Małopolski U16 w pchnięciu kulą 3kg (Brzeszcze 22.02.2020r)
Najlepszy wynik: kula 3kg – 13,35m

KLASY SPORTOWE w ROKU 2020
KLASA
SPORTOWA
ZAWODNIK
KATEGORIA
WIEKOWA
KONKURENCJA WYNIKMIEJSCE I DATA UZYSKANIA
1Gabriela WójcikU18400m ppł62.23s
Radom
19.09.2020
2Julia MichałowskaU16Kula 3kg13,28m
Kraków
29.08.2020
3Katarzyna KosU20Trójskok 10,86m
Kaków
6.09.2020
3Aleksandra PtaszekU16Wzwyż155cm
Bielsko Biała
29.08.2020
3Wiktoria SachmerdaU18w dal5,37m
Kraków
29.08.2020
3Zuzanna TuchowskaU18wzwyż159cm
Radom
19.09.2020
4Wiktoria KasperekU18200m27,96s
Kraków
6.09.2020
4Julia KowalskaU20100m13,77s
Kraków
6.09.2020
4Agnieszka KręciochU16100m13,80s
Kraków
21.06.2020
4Łukasz PuchałaU18100m12,20s
Kraków
23.08.2020
5Maria BuryU14300m47,18s
Kraków
3.10.2020
5Dominika KasprzakU14wzwyż140cm
Sucha Beskidzka
19.08.2020
5Aneta KręciochU12300m48.08s
Łódź
5.09.2020
5Martyna KręciochU14100m14,06s
Kraków
5.07.2020
5Małgorzata ŁozińskaU16300m47,49s
Kraków
6.09.2020
5Emilia StojekU14100m13,84s
Kraków
28.06.2020
5Talik KonradU14300m41,38s
Kraków
3.10.2020






ul. Wyspiańskiego 1
32-650    Kęty
tel. 33/845-12-39
tempokety@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego