TEMPO KĘTY
Międzyszkolny Klub Sportowy
Przejdź do treści

Menu główne:

Podsumowanie sezonu 2012

Inne

16 grudnia odbyło się uroczyste spotkanie Zarządu MKS Tempo Kęty z zawodnikami, trenerami, sędziami lekkoatletycznymi  i sympatykami lekkiej atletyki, którego celem było podsumowanie osiągnięć sportowych Klubu w 2012 roku. W spotkaniu wzięli udział również rodzice zawodników, którzy w zakończonym sezonie reprezentowali Klub w Mistrzostwach Polski.  Gminę Kęty w spotkaniu reprezentował Dyrektor Wydziału Infrastruktury Społecznej pan Jarosław Jurzak, a Zarząd Małopolskiego Związku Lekkiej Atletyki w Krakowie jego prezes – Grzegorz Sobczyk. Gościem spotkania był również Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji pan Mirosław Smolarek.

Sprawozdanie z realizacji szkolenia sportowego MKS Tempo w sezonie 2012  przedstawił trener koordynator – Tadeusz Łysek. Następnie zawodnikom, którzy odnieśli największe sukcesy zostały wręczone okolicznościowe statuetki i dyplomy.  W swoich wystąpieniach goście podkreślali swoje uznanie dla osiągnięć Klubu i  jego znaczenie dla społeczności lokalnej i dla rozwoju małopolskiej lekkiej atletyki. Bardzo serdeczne podziękowania dla trenerów złożyli zawodnicy i ich rodzice.


Szkoleniem lekkoatletycznym Klub objął 51 zawodników w kategoriach wiekowych – dzieci, młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy. Zajęcia treningowe prowadzone były w 4 grupach szkoleniowych przez trenerów lekkiej atletyki posiadających licencje Polskiego Związku Lekkiej Atletyki – Beatę Harat, Lidię Doroszko, Tadeusza Łyska i Tomasza Sysaka.


Bardzo dobre efekty prowadzonej działalności szkoleniowej potwierdza uzyskanie przez  16 zawodników klas sportowych PZLA w tym 3 klasy II, 2 klasy III, 4 klasy IV i 7 klas V.


W klasyfikacji sportu młodzieżowego zawodnicy MKS Tempo zdobyli największą od wielu lat ilość punktów -  29.  Na ten wynik złożyły się sukcesy : Gabrieli Zawadzkiej – 7 pkt, Justyny Konior – 7 pkt, Patrycji Łazarz – 6 pkt, Macieja Cisińskiego – 3 pkt, Klaudii Blachy – 3 pkt, Michała Makosia – 2 pkt i Patryka Sikory – 1pkt


W sezonie 2012 zawodnicy Tempa wystartowali w 26 zawodach lekkoatletycznych tym w 4 zawodach rangi Mistrzostw Polski:


 • Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Spale

 • Mistrzostwach Polski Juniorów w Białymstoku

 • Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Krakowie

 • Mistrzostwach Polski Młodzików w Słubicach.


W Mistrzostwach Polski wystartowało 5 zawodników Tempa Kęty. Największy sukces odniosła juniorka młodsza Justyna Konior, która w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Krakowie ustanawiając w skoku wzwyż rekord życiowy wynikiem  168 cm zdobyła srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski. Czwarte miejsca w mistrzostwach Polski zajęli – Patrycja Łazarz  w trójskoku z rekordem życiowym  11.53m w Halowych Mistrzostwach Polski w LA w Spale  i  Maciej Cisiński  w skoku w dal  z rekordem życiowym  6.23 w  Mistrzostwach Polski Młodzików w LA w Słubicach.                                                                                                     Gabriela Zawadzka zakwalifikowała się z wynikiem  11.67 w trójskoku do wąskiego finału Mistrzostw Polski Juniorów w Białymstoku i zajęła w nim ostatecznie z wynikiem  11.46  VIII miejsce. W Mistrzostwach Polski Młodzików w biegu na 1000m wystąpił  Michał Makoś i zajął z wynikiem 2.47.05  XVII miejsce. W finałach skoku w dal i trójskoku Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Krakowie wystartowała Patrycja Łazarz. Niestety w trakcie zawodów odnowiła się kontuzja, która wyeliminowała będącą w wysokiej formie zawodniczkę z walki o czołowe lokaty.

W Mistrzostwach Międzywojewódzkich w Lekkiej Atletyce zawodnicy Tempa Kęty zdobyli  7 medali w tym 3 złote / J.Konior- wzwyż, P. Łazarz w dal i trójskok /, 3 srebrne / Zawadzka- trójskok,Cisiński- w dal, Blacha – kula/  i 1 brązowy / Makoś – 1000m/


W Mistrzostwach Małopolski zawodnicy Tempa zdobyli  20 medali w tym 12 złotych. Mistrzami Małopolski zostali:

 • Justyna Konior – skok wzwyż/stadion/ i skok wzwyż /hala/

 • Patrycja Łazarz – skok w dal i trójskok / stadion/ i skok w dal i trójskok /hala/

 • Maciej Cisiński – skok w dal i 4x100m

 • Michał Makoś – 600m i 4x100m

 • Klaudia Blacha – pchnięcie kulą

 • Patryk Sikora – 4x100m

 • Kamil Wroniszewski – 4x100m

 • Adrianna Zątek – rzut piłeczką palantową

 • Michał Jura – przełaje


Ponadto  zawodnicy trenujący w MKS Tempo w finale wojewódzkim Indywidualnej Gimnazjady Lekkoatletycznej zdobyli dla Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego nr 2 w Kętach  6 medali w tym 4 złote. Zwyciężali : Klaudia Blacha / oszczep/,  Maciej Cisiński / skok w dal /, Michał Makoś / 1000m / oraz sztafeta 4 x 100m w składzie – Kulka, Sikora, Makoś, Cisiński. Srebrny medal na 300m zdobył Patryk Sikora, a brązowy w pchnięciu kulą – Klaudia Blacha.
       
 
Znaczącym sukcesem było zwycięstwo Justyny Konior w kategorii juniora młodszego w cyklu zawodów pod nazwą Otwarty Puchar Krakowa w LA.

Z bardzo dobrej strony pokazali się lekkoatleci Tempa reprezentujący Polskę w meczu lekkoatletycznym młodzików i dzieci starszych Euroregionu Beskidy, który we wrześniu odbył się w miejscowości Rabca  na Słowacji. W wygranym przez Polskę meczu  Weronika Książek zwyciężyła w skoku wzwyż,  Adrian Puchała w skoku wzwyż i w pchnięciu kulą, Adrian Nowak w biegu na 800m oraz Michał Makoś i Sandra Merta w sztafetach 4 x 200m. Oprócz tego srebrne medale zdobyli Michał Makoś na 1000m  i Klaudia Blacha w pchnięciu kulą a brązowy Patryk Sikora w kuli.
                  

Międzyszkolny Klub Sportowy Tempo pomimo  braku w gminie obiektów lekkoatletycznych czynił starania zmierzające do popularyzowania lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży poprzez organizowanie masowych imprez lekkoatletycznych.
                

W 2012 roku  MKS Tempo był współorganizatorem zawodów lekkoatletycznych w ramach Igrzysk Doliny Soły.  Na przyszkolnym obiekcie sportowym Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 2 przeprowadzono cykl zawodów / 31.05, 15.06, 18.09 / pod nazwą „Lekkoatletyczne Czwartki Tempa”. W cieszących się dużym zainteresowaniem zawodach sklasyfikowano ponad 500 uczniów z 10 szkół podstawowych i gimnazjów.
               

W ramach Igrzysk Doliny Soły MKS Tempo zorganizował XXI edycję Biegu o Puchar Burmistrza Gminy Kęty. W zawodach przeprowadzonych 21 czerwca wzięło udział 364 uczestników z 17 szkół.
                

Wspólnie z Gminnym Szkolnym Związkiem Sportowym MKS Tempo zorganizował Indywidualną i Drużynową Gimnazjadę Lekkoatletyczną, a z Zespołem Szkolno-Gimnazjalnym nr 2 w Kętach – Halowe Zawody Lekkoatletyczne o Puchar Dyrektora i Halowy Mityng w Skoku Wzwyż.
              

Dużym wyzwaniem organizacyjnym dla Klubu była organizacja zawodów dla uczczenia jubileuszu 30 – lecia działalności MKS Tempo Kęty. Ze względu na fakt, że Kęty nie posiadają obiektu lekkoatletycznego podjęto decyzję o organizacji  wspólnie z Małopolskim Związkiem Lekkiej Atletyki obchodzącym jubileusz 90-lecia oraz klubem WKS Wawel Kraków, którego sekcja LA również obchodzi swoje 90 lecie – dużych ogólnopolskich zawodów – Lekkoatletycznego Pucharu Polski  połączonych z Memoriałem Gwiazd Małopolskiej Lekkiej Atletyki i Otwartym Pucharem Krakowa w LA. Zawody odbyły się 9 czerwca na stadionie AWF w Krakowie. Nad konkurencjami LPP, które organizował MKS Tempo  patronat objął Burmistrz Gminy Kęty. Bardzo dobra organizacja i świetna oprawa zawodów spowodowały, że o kęckiej lekkoatletyce przez kilka godzin było głośno na krakowskim stadionie. Zwycięzcami pucharowych konkurencji zostali czołowi polscy lekkoatleci / Karolina Błażej, Katarzyna Płonka, Wojciech Theiner i Adrian Świderski / ale w skoku wzwyż kobiet na podium stanęła również Justyna Konior, która wywalczyła III miejsce.
           

Na 15 grudnia planowane jest również w ramach obchodów 30-lecia  zorganizowanie wspólnie z UKS Brzeszcze - I Otwartych Halowych Mistrzostw Powiatu Oświęcim w Lekkiej Atletyce.

ul. Wyspiańskiego 1
32-650    Kęty
tel. 33/845-12-39
tempokety@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego