TEMPO KĘTY
Międzyszkolny Klub Sportowy
Przejdź do treści

Menu główne:

Podsumowanie sezonu 2010

Inne

Uroczystym spotkaniem Zarządu MKS Tempo z zawodnikami, ich rodzicami, trenerami i sympatykami lekkiej atletyki  zakończono w Kętach sezon  2010. Ponieważ był to sezon obfitujący w znakomite wyniki i sukcesy czołowych zawodników, uczestnikom spotkania dopisywały humory.

Szczególne powody do zadowolenia ma grupa skoków prowadzona przez trenera Tadeusza Łyska. Czworo członków tej grupy uzyskało kwalifikacje i wystartowało w  mistrzostwach Polski, a uzyskane wyniki plasują ich na wysokich pozycjach w rankingu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Gabrysia Zawadzka – najlepsza w roku 2009 młodziczka w skoku w dal w Polsce -  występowała z powodzeniem w mijającym roku w kategorii junior młodszy. W skoku w dal w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Spale zajęła VII miejsce, a w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Zielonej Górze z wynikiem 5.48 uplasowała się na  V  pozycji minimalnie ustępując o rok od niej starszym medalistkom. Gabrysia wystąpiła również w wąskim finale trójskoku zajmując VIII miejsce. Rekordy  życiowe kęckiej skoczkini  plasują ją w rankingu PZLA w swoim roczniku w  trójskoku na  I  miejscu w Polsce / 11.62 /, a w skoku w dal na III miejscu / 5.56 /. Ponadto Gabrysia zdobywała złote medale  w skoku w dal i w trójskoku w Mistrzostwach Ponadwojewódzkich, Mistrzostwach Małopolski oraz zwyciężyła w Międzynarodowym Mityngu „Beskidianathletic” i wielu innych zawodach. W styczniu wystartuje w Spale w roli faworytki w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.

Największym odkryciem mijającego sezonu jest  15 letnia  Justyna Konior. Pomimo bardzo krótkiego stażu treningowego w lekkiej atletyce,  osiągnęła w skoku wzwyż znakomity wynik  164 cm, który uplasował ją w rankingu PZLA  na VI miejscu w  kategorii młodziczek w Polsce. Justynka była o włos od sprawienia sensacji w postaci zdobycia medalu podczas Mistrzostw Polski Młodzików  w Toruniu. Ostatecznie z takim samym wynikiem / 162 /  jak brązowa medalistka  zajęła IV miejsce w Polsce. Zadecydowała o tym jedna zrzutka na niższej wysokości. Utalentowana skoczkini ma w swoim dorobku również złoty medal Mistrzostw Małopolski z rekordem życiowym 164 i brązowy medal Mistrzostw Ponadwojewódzkich Młodzików w Rzeszowie. Justyna zwyciężyła również w skoku wzwyż z wynikiem 161 cm w meczu Euroregionu Beskidy – Polska – Czechy – Słowacja.

Świetnie rozwija się talent  obdarzonej - podobnie jak jej koleżanki z grupy – znakomitymi warunkami fizycznymi  Patrycji Łazarz. Patrycja specjalizująca się w skoku w dal, ustanawiając swój nowy rekord życiowy – 5,18  uzyskała kwalifikację do Mistrzostw Polski Młodzików w Toruniu. W zawodach tych nie do końca poradziła sobie ze stresem i ostatecznie uplasowała się na XI pozycji. W tegorocznym dorobku Patrycji znajdują się między innymi – srebrny medal Mistrzostw Ponadwojewódzkich Młodzików w Rzeszowie, złoty medal  Mistrzostw Małopolski Młodzików / 5.18 /, złoty medal w skoku w dal / 5.10 / i brązowy medal w biegu na 100m w meczu Euroregionu Beskidy  Polska – Czechy – Słowacja oraz złoty medal w skoku w dal i brązowy na 100m w Malopolskiej Gimnazjadzie Lekkoatletycznej.

Grzegorz Matkowski reprezentował Tempo Kęty w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski / U-23 / w LA, które odbyły się w Krakowie. Wynikiem 14.41 zajął w nich  XV miejsce w trójskoku. Tydzień przed Mistrzostwami Grzegorz zwyciężył w Memoriale A. Szymy i A. Ociepy  w Częstochowie i ustanowił rekord życiowy – 14.60. Wynik ten w rankingu PZLA  plasuje go na V miejscu w roczniku 1990.

Duże postępy w sezonie  2010  poczynił, trenowany przez Tomasza Sysaka,  junior Grzegorz Marzec, specjalizujący się w biegu na 400m. Grzegorz kilka razy poprawiał swój rekord życiowy doprowadzając go do wyniku  52.44. Największymi jego sukcesami osiągniętymi w mijającym roku było zdobycie srebrnego medalu w swojej konkurencji w Mistrzostwach Ponadwojewódzkich Juniorów / 52.60 /, oraz brązowego medalu w Mistrzostwach Małopolski Juniorów / 52.49 /.

Z pozostałych zawodników na szczególne wyróżnienie zasługują:

-    Maciej Cisiński – złoty medalista w skoku w dal i srebrny w biegu na 100m Mistrzostw Małopolski w kategorii dzieci starszych, oraz zwycięzca biegu na 300m w meczu Euroregionu  POL – CZE – SLO
-    Pamela Mysłajek – brązowa medaliska biegu na 600m w Mistrzostwach Małopolski Dzieci Starszych
-    Piotr Nowotarski -  srebrny medalista Mistrzostw Małopolski Juniorów w rzucie oszczepem
-    Wojciech Zacny – brązowy medalista Mistrzostw Małopolski Juniorów Młodszych w pchnięciu kulą
-    Grzegorz Madyda – złoty medalista Mistrzostw Małopolski Juniorów w skoku wzwyż


W klasyfikacji sportu młodzieżowego prowadzonej przez Ministerstwo Sportu  MKS Tempo zdobył  w 2010 roku  22pkt. 14 zawodników uzyskało klasy sportowe PZLA / w tym 3 klasę II /.


W trakcie spotkania najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani  przez Zarząd  Klubu okolicznościowymi statuetkami i dyplomami. Uczestnicy mistrzostw Polski otrzymali drobne upominki w postaci sprzętu sportowego. Gratulacje i podziękowania za wieloletnie godne reprezentowanie  Klubu  odebrał  Konrad Drabicki – wielokrotny uczestnik mistrzostw Polski  legitymujący się rekordami życiowymi : 100m – 11.32,
200m – 22.77.

Tadeusz Łysek

ul. Wyspiańskiego 1
32-650    Kęty
tel. 33/845-12-39
tempokety@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego