25-26.09.2021

Kalendarz > 2021
Olbrzymi sukces kęckiej lekkoatletyki
JULIA  MICHAŁOWSKA  DWUKROTNA  MISTRZYNA  POLSKI
W miniony weekend  na malowniczo położonym stadionie lekkoatletycznym im. Ireny Szewińskiej w Karpaczu odbyły się  Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce w kategorii wiekowej U-16. Zawody zgromadziły na starcie wszystkich najlepszych polskich lekkoatletów z roczników 2006 – 2007, którzy zajęli w rankingu wynikowym Polskiego Związku Lekkiej Atletyki określone regulaminem wysokie lokaty : w biegach 1 – 36, a w konkurencjach technicznych  1-20. Wśród nich znalazło się 5 zawodniczek Tempa – Julia Michałowska (wychowanka trenera Tomasza Sysaka) oraz Agnieszka Kręcioch, Aleksandra Ptaszek, Fabiana Annoni i Małgorzata Łozińska (trenowane przez trenera Tadeusza Łyska).

Jedna z najlepszych zawodniczek Mistrzostw okazała się Julia Michałowska. W pierwszym dniu zawodów nasza zawodniczka rewelacyjnie spisała się w konkursie rzutu dyskiem. Ustanowiła wynikiem  43,24 m nowy, fantastyczny rekord życiowy i z przewaga niemal 5 metrów nad druga w klasyfikacji dyskobolka, wywalczyła złoty medal.  Tego samego dnia w biegu na 600 m  wystąpiła Małgosia Łozińska. To był jej „życiowy” bieg. Poprawiła rezultatem  1,45,89  o ponad 2 sekundy  swój poprzedni rekord życiowy i zajęła  w swojej serii drugie miejsce. Ostatecznie została sklasyfikowana na 26 miejscu.  W drugim dniu jako pierwsza z naszych zawodniczek na starcie w konkursie rzutu oszczepem stanęła najmłodsza z ekipy – Fabiana Annoni. Fabiana, w której awans do Mistrzostw na początku sezonu niewielu wierzyło, poczyniła duże postępy i w  Karpaczu  walczyła bez kompleksów. Uzyskała rezultat 34,00 m z którym  uplasowała się na wysokim  11 miejscu.   Ola Ptaszek w konkursie skoku wzwyż pokonała poprzeczkę zawieszona na wysokości 150 cm  i została sklasyfikowana na 13 miejscu. Tego startu Ola niestety nie może zaliczyć do udanych. Jej „życiówka” - 159  cm predysponowała ja nawet do walki o medal. Bardzo dobrze, ale też nieco poniżej oczekiwań pobiegła na 300 m w czasie  43,94 nasza najlepsza sprinterka  Agnieszka Kręcioch. O to, żeby kończyć zawody w doskonałych humorach zadbała niezawodna Julka Michałowska.  W swojej koronnej konkurencji - pchnięcia kulą ( w ubiegłym roku złoty medal MP), nasza lekkoatletka zdeklasowała rywalki o ponad 2 m uzyskując rezultatem  15,16 m.  Tym samym zdobyła drugi złoty medal – jest to nie lada wyczyn gdyż w historii klubu nikt jeszcze nigdy nie zdobył dwóch złotych medali na jednych Mistrzostwach Polski.

W klubowej  klasyfikacji medalowej Mistrzostw MKS Tempo Kęty ( 2 złote medale) zajął  7  miejsce, a Małopolska w klasyfikacji Województw z 2 złotymi medalami, 1 srebrnym i 1 brązowym zajęła 8 miejsce.