TEMPO KĘTY
Międzyszkolny Klub Sportowy
Przejdź do treści

Menu główne:

22.08.2020

Wyniki > 2020
22 sierpnia w Lublinie odbyły się lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Masters. Prawo udziału w imprezie miały osoby, które ukończyły 35 rok życia z podziałem na odpowiednie grupy wiekowe. Ponieważ w tym roku sezon sportowy był wyjątkowo ubogi, zawody zgromadziły rekordową liczbę zawodników z całą krajową czołówką i medalistami Mistrzostw Świata i Europy.
Również nasze miasto miało swojego reprezentanta. W kategorii wiekowej M 60 wystartował zawodnik MKS-u TEMPO Józef Pszczółka. Zgłoszony został na czterech dystansach biegowych. Pierwszy start na dystansie 10 000m zakończył się zajęciem czwartego miejsca i niestety urazem nogi. Aby nie nadwyrężać nogi i mieć szansę na start w swojej koronnej konkurencji zrezygnował ze startu na 1500 m i skoncentrował się na biegu na 2000 m z przeszkodami. Manewr się opłacił i po twardej walce bieg zakończył się zajęciem drugiego miejsca i tytułem wicemistrza Polski z dobrym wynikiem 9m06 s.
Ostatni start na dystansie 800 m zakończył się zajęciem niesatysfakcjonującego ósmego miejsca z wynikiem wyraźnie gorszym niż uzyskiwane przed Mistrzostwami na sprawdzianach. Być może, że miało na to wpływ zmęczenie poprzednimi startami. Tym niemniej zajęte miejsca i zdobyty medal potwierdziły przynależność naszego zawodnika do czołówki w swojej kategorii wiekowej.
ul. Wyspiańskiego 1
32-650    Kęty
tel. 33/845-12-39
tempokety@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego